Wyjątkowe winnice

Concinnate – Umbria z kalifornijskim rodowodem

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że w Lesu Wine Concept pojawiły się wina wyjątkowego człowieka. Rollie Heitz, bo o nim mowa, to współtwórca sławy jednej z najlepszych winnic Napa Valley w Stanach Zjednoczonych – Heitz Cellar, legendarnej winnicy założonej prze ojca Rolliego, która słynie z jednego z najlepszych Cabernet Sauvignon. Rollie przez ponad 20 lat współtworzył historię tej wyjątkowej winnicy.  W 2000 roku projektem Midsummer Cellars postanowił napisać swoją historię. Opuścił rodzinną firmę, aby wspólnie z żoną Sally założyć butikową winnicę. Midsummer Cellars bardzo szybko zyskało ogromne uznanie produkując wyjątkowe Cabernety z pojedynczych działek.

Niestety realia ekonomiczne w Napa w ostatnich latach bardzo utrudniały funkcjonowanie butikowych winnic. W 2017 roku małżeństwo podjęło bardzo szybką decyzję o przeprowadzce, Rollie miał wtedy 60 lat. Podczas jednej z podróży do Włoch, Rollie i Sally, odwiedzając Montorsolo i śpiąc w pensjonacie z miejscem do produkcji wina wielkości garażu, maleńką winnicą i dużym lasem, w ciągu 5 minut zdecydowali się złożyć ofertę zakupu nieruchomości. Tak Tenuta Montorsolo dała genezę winom Concinnate. Początki były jednak niezwykle trudne, najpierw pożar pozbawił właścicieli miejsca nad głową na wiele miesięcy, później Covid i ograniczenia z nim związane zmusiły do sprzedaży całego różowego rocznika do destylarni.

Rocznik 2019 jest pierwszym dostępnym w sprzedaży. W ofercie Lesu po sporych perypetiach związanych ze zmianą przepisów unijnych jako jedni z pierwszych w całej Europie, mamy 3 wina Concinnate: Sangiovese 2019, Cabernet Sauvignon 2019 oraz Merlot 2019.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *