Domaine Sainte Rose to wyjątkowa posiadłość winiarska położona w regionie Langwedocji w południowej Francji. To również miejsce, w którym schronienie znajdywali pielgrzymi podróżujący do Santiago de Compostela, gdyż w XII wieku było tu schronisko dla pielgrzymów w drodze do świętego miejsca.
Domaine jest własnością Charlesa i Ruth Simpson, brytyjskiej pary, która porzuciła swoje międzynarodowe kariery, aby realizować wspólne marzenie o założeniu własnej butikowej winnicy i winiarni. Z 40-hektarowej winnicy, od czasu zakupu Domaine w 2002 roku, stworzyli udaną gamę wysokiej jakości win, które są sprzedawane w jedenastu różnych krajach.
Simpsonowie mają bardzo konkretną strategię zorientowaną na jakość. Ich ulepszenia w uprawie winnic, w połączeniu ze znacznymi inwestycjami w najnowocześniejszy sprzęt do produkcji wina i surowe standardy higieny w winnicy, pozwoliły im osiągnąć cel, jakim było stworzenie niewielkich ilości autentycznych, ręcznie wytwarzanych, rodzinnych win.
Obietnica właścicieli brzmi następująco: “Obiecujemy, że wina, które produkujemy, zaskoczą i zachwycą Was oraz, że zmienimy zdanie na temat zdolności regionu Langwedocji do produkcji wyjątkowego wina. Wiemy, że nasz region ma niezbyt chwalebną przeszłość. Ale naszą misją jest zmienić to wszystko. Dołącz do nas na naszej krucjacie i obiecujemy, że nie będziesz rozczarowany. Nasze wina są równie dobre, jeśli nie lepsze niż te produkowane w innych regionach Francji o historycznie lepszej reputacji. Jak ktoś niedawno powiedział, nadchodzi zmiana”.

Wina Producenta