W samym sercu Langhe, w wiosce Bussia di Monforte d’Alba, znajduje się Cascina Sciulun, typowy zabytkowy dom wiejski, zaprojektowany zgodnie z piemonckimi tradycjami architektonicznymi. Zbudowany w połowie XIX wieku i rozbudowany w 1940 roku. Dom, który zawsze należał do rodziny Conterno.
Firma Franco Conterno ma głębokie korzenie, które sięgają dziesięcioleci i jest częścią rodziny od wielu pokoleń. Dziadek Pietro przeznaczył 18 hektarów posiadanej ziemi pod uprawę Nebbiolo, początkowo w celu sprzedaży owoców innym winiarzom, a później przeznaczonej do produkcji prestiżowych win.
Firma następnie przeszła na jego syna Giacomo, a potem na wnuka Franco, który przejął stery winnicy w 1995 roku wraz z żoną Vilmą i nadał firmie swoje nazwisko oraz tożsamość.
W ostatnich latach dwaj synowie Franco, Daniele i Andrea, dołączyli do firmy, podążając śladami dziadka, wnosząc świeże spojrzenie i innowacje do winnic, kontynuując rodzinny biznes z pasją i poświęceniem.
Cascina Sciulun obejmuje teraz gospodarstwo, gdzie można przyjechać i zatrzymać się na relaksującą wizytę zanurzoną w ciszy i spokoju zielonych wzgórz Langhe.
Franco Conterno obejmuje 28 hektarów winnic, położonych na terenach Monforte d’Alba, Barolo, Castiglione Falletto, Novello i Madonna di Como.
Techniki uprawy są specjalnie dobrane, aby połączyć szacunek dla środowiska i pracy w rolnictwie, zgodnie z wymogami Regionalnego Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pod którym Franco Conterno po raz pierwszy podpisał się w 1996 roku. Wszystko to jest możliwe dzięki niezwykłej naturze gleby, złożonej z piasku, mułu i gliny. Wysokość nad poziomem morza wynosi od 250 do 400 metrów.

Wina Producenta