Gala Vinarstvi to jedna z najlepszych butikowych morawskich winnic – 9 hektarów w unikalnym Terroir Pálava, który jest Obszarem Chronionego Krajobrazu i należy do sieci obszarów chronionych Natura 2000 i UNESCO. Działki Gala znajdują się na zboczach Góry Stołowej w Bavory i Perná. Winnica prowadzona jest przez pasjonatów Alzbete i Jaromira Gala. Mimo, że tradycja winiarska w rodzinie Jaromira sięga kilku pokoleń winnica Gala jest stosunkowo młodą winnicą. Większość działek została obsadzona w 2008/2009 roku. 

Celem Gali jest produkcja oryginalnych win najwyższej jakości. Wina pochodzą z wybitnych lokalizacji, uprawiane są na historycznie znanych winnych terenach o specyficznym pochodzeniu, nadającym winom niepowtarzalny i nietypowy charakter. 

Gala podąża za historycznymi tradycjami morawskiej uprawy winorośli, przyczyniając się do utrzymania i ochrony krajobrazu przy jednoczesnym poszanowaniu ekologicznego podejścia. Winogrona zbierane są wyłącznie ręcznie i przetwarzane w możliwie najdelikatniejszy sposób. Wina Gala prezentują krystaliczną czystość i harmonię i mimo młodego wieku winnicy znalazły wyjątkowe uznanie wśród miłośników wina.

Wina Producenta