Wysiłek, wytrwałość, pasja do rzeczy dobrze zrobionych i jasna filozofia zorientowana na winnicę. Cztery pokolenia to pokolenia, które napisały historię “Rodziny Luis Canas”.
Przez ponad sto lat rodzina Canas zajmowała się produkcją i sprzedażą tradycyjnych młodych win wytwarzanych metodą maceracji węglowej (całe kiście).
W 1928 roku urodził się założyciel, Luis Canas. Człowiek o perfekcjonistycznym charakterze, pracowity jak mało kto, którego motywacją było osiąganie najwyższej jakości win.
W 1970 roku Luis Canas wchodzi na rynek ze sprzedażą butelkowanego wina oraz zakłada winnice niedaleko Cueva de los Curas, w samym sercu Rioja Alavesa, o nazwie Luis Canas.
Następnie stery przejmuje Juan Luis Canas, syn Luisa Canasa. Mając zaledwie 33 lata, wnosi powiew świeżości do winnicy, zachowując etykę pracy i tradycję rodzinną dzięki swojemu charakterowi perfekcjonisty i nonkonformisty. Nie wystarcza mu produkcja bardzo dobrych młodych win. Zaczyna wytwarzać nowe wina z naciskiem na wina dojrzałe.
W 1994 roku Bodegas Luis Canas zostaje wyposażona w najlepsze systemy produkcyjne. Od tego czasu w nie ustaje w wysiłkach związanych z ciągłymi ulepszeniami i rozbudową obiektów, w celu dalszej poprawy jakości.
Ogromną wagę przykłada się również do samej selekcji winorośli. WSZYSTKIE wina Luis Canas przechodzą podwójną selekcję. Najpierw przechodzą przez stół sortujący, w którym kiście są wybierane ręcznie, a następnie każde pojedyncze grono jest sprawdzane na stole Mistral, tak aby tylko te w idealnym stanie kontynuowały proces.
Metody biologiczne, chemiczne i inne są starannie dobrane i zrównoważone w celu zapewnienia ochrony środowiska. Surowo zabrania się stosowania herbicydów, nawozów sztucznych i agresywnych produktów lub praktyk w celu uzyskania winorośli o wzmocnionym układzie odpornościowym, aby mogły się same bronić.
Osobowość Juana Luisa, jednego z najbardziej niespokojnych i innowacyjnych winiarzy w kraju, doświadczenie i dobra praca zespołu winiarskiego sprawiły, że wina Luis Canas zostały wyróżnione na całym świecie najbardziej prestiżowymi nagrodami.

Wina Producenta