Jonathan Maltus Anglik urodzony w Lagos w Nigerii w wieku 21 lat założył firmę petrochemiczną. Pracował z różnymi produktami, w tym gazem, elektrycznością czy farmaceutykami, w pewnym momencie prowadził pięć firm w pięciu różnych krajach. W wieku 36 lat sprzedał swoją firmę i przeniósł się do Cahors w południowej Francji, gdzie zaczął uczyć się winiarstwa od jednego z sąsiadów. Sławę zdobył w Bordeaux – w Saint-Émilion gdzie przybył w latach 90. Łamiąc zasady klasycznego Bordeaux szybko zyskał reputację producenta win tak wyjątkowych, jak jakościowych. Niezwykle utalentowany, często wykraczający poza normy, “gwiazda rocka” wsród winiarzy, odznaczony przez królową Anglii za swoje zasługi dla wina i winiarstwa, w 2016 roku otrzymał tytuł kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego, a jego wino “Dome” rocznik 2010 otrzymało 100 punktów Parkera.
Wolrd’s End to wyjątkowy projekt Jonathana w Napa Valley w Stanach Zjednoczonych. Początkowo miała to być zwykła winnica z własnymi uprawami. W 2008 roku Jonathan rozważał zakup nieruchomości wysoko na Spring Mountain. Z uwagi na trudna sytuację gospodarczą nie doszło do zakupu posiadłości. W tym samym jednak roku Jonathan poznał Andy’ego Beckstoffera, dzięki któremu udało się zabezpieczyć bardzo wysokiej jakości winogrona i wyprodukować 3 inauguracyjne wina. Przez kilka lat wina były produkowane w winnicy w American Canyon; potem produkcja została przeniesiona do Miner Family Winery w Oakville. Winogrona zawsze pochodzą z wybranych najlepszych winnic w dolinie, w tym z kilku winnic należących do Beckstoffer, w tym Georges III w Rutherford i To Kalon w Oakville – gdzie powstają najlepsze Cabernet Sauvignon w całym Napa Valley. Wina World’s End szybko znalazły szerokie grono wielbicieli. Wyjątkowe połączenie francuskich metod produkcji z najlepszymi gronami w Napa dały wybitne wina.
Nazwa winnicy pochodzi od dzielnicy Chelsea w Londynie, gdzie Jonathan wspólnie z żoną mieszkali przez jakiś czas. Wina z World’s End noszą nazwę po znanych rockowych piosenkach, których Jonathan lubił słuchać w młodości – od artystów takich jak Jimi Hendrix, Bob Marley czy Led Zeppelin.