Margaret

W okolicach Osiecznicy, niemal przy samej granicy z Krosnem Odrzańskim, położona jest Winnica Margaret, kierowana przez Michała Przytułę – pasjonata squasha. Historia winnicy sięga roku 2017, kiedy to na skromnych 40 arach zainicjowano produkcję win spokojnych. Jednakże, dzięki inspiracji Guillaume Dubois z Winnicy Gostchorze, zdecydowano się poszerzyć repertuar o wina musujące, dawne symbole tego urokliwego rejonu. Od tamtego czasu Winnica Margaret rozrosła się do 3,5 hektarów, a to właśnie wina musujące zdobyły pozycję przewodnią, stanowiąc aż 99% całej produkcji.

Właściciel konsekwentnie postawił na winorośl szlachetną, skupiając się na hodowli odmian takich jak Riesling, Chardonnay, Gewürztraminer i Pinot Noir. Te wyselekcjonowane odmiany stanowią o charakterze i jakości win Winnicy Margaret.

Przełomowym momentem dla winnicy był rok 2021, kiedy to zaprezentowano pierwsze wina musujące. Ta debiutancka prezentacja przyniosła natychmiastowy sukces w postaci złotego medalu na prestiżowym Winobraniu. To potwierdzenie jakości i oddania, które włożono w produkcję tych wyjątkowych trunków. Michał Przytuła, poświęcając się zarówno sportowi, jak i winiarstwu, kreuje swoje pasje w niezwykle zgodny i smakowity sposób.

>>Strona facebook winnicy<<

Wina Producenta