Wina Concinnate to połączenie doświadczenia, kreatywności i szacunku dla natury. Misją winnicy jest stworzenie wyjątkowych win, dzięki którym można w spokoju delektować się czasem z rodziną czy przyjaciółmi i dzięki którym wspólne chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

Concinnate zastało stworzone przez małżeństwo: Rollie i Sally Heitz. Rollie, to współtwórca sławy jednej z najlepszych winnic Napa Valley w Stanach Zjednoczonych – Heitz Cellar, legendarnej winnicy założonej prze ojca Rolliego, która słynie z jednego z najlepszych Cabernet Sauvignon. Rollie przez ponad 20 lat współtworzył historię tej wyjątkowej winnicy.  W 2000 roku projektem Midsummer Cellars postanowił napisać swoją historię. Opuścił rodzinną firmę, aby wspólnie z żoną Sally założyć butikową winnicę. Midsummer Cellars bardzo szybko zyskało ogromne uznanie produkując wyjątkowe Cabernety z pojedynczych działek.

Niestety realia ekonomiczne w Napa w ostatnich latach bardzo utrudniały funkcjonowanie butikowych winnic. W 2017 roku małżeństwo podjęło bardzo szybką decyzję o przeprowadzce, Rollie miał wtedy 60 lat. Podczas jednej z podróży do Włoch, Rollie i Sally, odwiedzając Montorsolo i śpiąc w pensjonacie z miejscem do produkcji wina wielkości garażu, maleńką winnicą i dużym lasem, w ciągu 5 minut zdecydowali się złożyć ofertę zakupu nieruchomości. Tak Tenuta Montorsolo dała genezę winom Concinnate. Początki były jednak niezwykle trudne, najpierw pożar pozbawił właścicieli miejsca nad głową na wiele miesięcy, później Covid i ograniczenia z nim związane zmusiły do sprzedaży całego różowego rocznika do destylarni.

Winnica położona jest na wysokości 476 metrów nad poziomem morza, tuż nad linią mgły, która często spowija doliny wzdłuż Tybru. Jest to teren niezwykle skalisty z glebami wapiennymi i piaskowcem zmieszanym z niewielką ilością gliny i piasku. Dzięki stałej bryzie w sezonie wegetacyjnym wilgotność jest znacząco zmniejszona co sprzyja produkcji najwyższej jakości winogron.

Wina Producenta