Posiadłość została założona w południowoafrykańskiej dolinie Hemel-en-Aarde w 1989 roku, jako przełomowe partnerstwo między uznanym burgundzkim winiarzem
Paulem Bouchardem i pionierskim lokalnym winiarzem Peterem Finlaysonem. Ze wspólną pasją do Pinot Noir, przekształcili dziewiczą glebę doliny w winnicę i położyli podwaliny pod piwnicę Bouchard Finlayson.
Przez ponad trzy dekady Bouchard Finlayson zyskał światową reputację dzięki wytwarzaniu niezapomnianych win, które odzwierciedlają charakter miejsca. Oprócz szlachetnej odmiany burgundzkiej Pinot Noir, piwnica znana jest z wielokrotnie nagradzanych Chardonnay i Sauvignon Blanc, a także urzekającej czerwonej mieszanki Hannibal.
Od 2000 roku Bouchard Finlayson jest własnością rodziny Tollman, która jako właściciele The Red Carnation Hotel Collection wniosła swoje bogactwo międzynarodowej wiedzy hotelarskiej do oferty posiadłości.
Posiadłość Bouchard Finlayson położona jest w dolinie Hemel-en-Aarde (Niebo i Ziemia), w niewielkiej odległości od idyllicznego miasta Hermanus, w którym obserwuje się wieloryby i zaledwie 90 minut jazdy do Kapsztadu. 25 hektarów winnicy zostało skrupulatnie zaplanowane i obsadzone zgodnie z uświęconymi tradycją zasadami produkcji wina burgundzkiego. Wina z tej winnicy odzwierciedlają chłodny morski klimat doliny i wyjątkowy nadmorski terroir. Winnica otoczona jest 100-hektarową ochroną endemicznych fynbos (formacją roślinną) z Cape Floral Kingdom, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wina Producenta