Amalaya była pierwszą inwestycją Donalda Hessa w Argentynie w winnice Arenal. Jest to plantacja na nieużywanej ziemi, na której nikt wcześniej niczego nie uprawiał, nawet Inkowie. Amalaya, czyli „nadzieja na cud”, to słowo, które urzekło Hessa od pierwszego dnia. Odnosi się do wyrażenia pożądania używanego przez tubylców.
Wina Amalaya pochodzą z eksperymentu w Bodega Colomé. Pomysł polegał na znalezieniu alternatywnych odmian dla Malbec, aby stworzyć wspaniały produkt. „Jeśli mieszanki odnoszą sukces w Starym Świecie, dlaczego nie możemy ich tu mieć?” – brzmiały słowa wypowiedziane przez Donalda Hessa w 2003 roku.
Bodega Amalaya jest częścią Hess Family Estates, szwajcarskiej firmy, która jest właścicielem winiarni w Stanach Zjednoczonych i Argentynie. Hess Family Estates specjalizuje się w produkcji i sprzedaży win najwyższej jakości w stałym związku ze sztuką, jedzeniem i turystyką.
Amalaya to nowoczesna, praktyczna i funkcjonalna winiarnia, charakteryzująca się różnymi glebami i mikroklimatami, położona w Cafayate w Salcie. Na wysokości 1800 m n.p.m. Produkcja wina opiera się na założeniu, że każde wino rodzi się w winnicy, wiedząc, że będzie częścią mieszanki. W ten sposób uzyskuje się wina ustrukturyzowane, o intensywności owocowej i korzennej. Te nuty wynikają z pewnych tradycyjnych czynności wykonywanych na winorośli, różnych terminów zbioru oraz technik i technologii winifikacji premium. Fermentacja zachodzi w zbiornikach ze stali nierdzewnej, naczyniach betonowych i beczkach w zależności od docelowego wina.

Wina Producenta