Alphart to jedna z najlepszych winnic Thermenregion w Austrii, gdzie winorośl uprawiana była już ponad 2000 lat temu. Oznaczenie regionu pochodzi od siarkowych gorących źródeł termalnych, które wciąż wychodzą na powierzchnię w uzdrowisku Baden.
Początek uprawy winorośli w rodzinie przypada na rok 1762. W 1907 roku powstał “Heuriger” Alphart, stanowiąc podstawę obecnej działalności. Heuriger to tradycyjne tawerny/gospody gdzie lokalni winiarze serwują swoje młode wino na podstawie specjalnej licencji. W 1920 roku działka Rodauner należącą do rodziny Alphart została obsadzona szczepem Rotgipfler, który w tym samym miejscu dalej rośnie i powstają z niego najlepsze wina winnicy, będące jej wizytówką.
Wina Alphart znane były poza Austria jeszcze przed II wojną światową. Niestety w trakcie wojny winnica poważnie ucierpiała a jej odbudowa wymagała długiej i ciężkiej pracy.
Alphart stara się wydobyć to co najlepsze z każdego rocznika w pełni wykorzystując potencjał gleby, klimatu oraz typowych dla regionu szczepów. Skrupulatność, poszanowanie natury, indywidualna pielęgnacja i dbałość o zdrowie każdej winorośli, redukcja plonów i staranne ręczne zbiory to podstawy wyjątkowych win.

Winnica rokrocznie znajduje się w czołówce austriackich winnic Falstaff ****

>>Dowiedz się więcej o Thermenregion w Austrii<<

Wina Producenta